Tuto sobotu 16.4.2011 se ve Stříbrné Skalici uskutečnil 1. velikonoční jarmark.

 

A poněkud zaostal za svým očekáváním. Akci chyběl především šmrnc, který by dodaly třeba stánky se zeleninou, ovocem, rybami, teplými či studenými uzeninami a podobným zbožím, které by náměstí prodchlo jermareční vůní a náladou.

 

Za zvážení též stojí, zda by si při podobných akcích nemohla obec pronajímat jednotné stánky (viz odkaz zde), protože především tato nahodilost a nekoncepčnost, kdy si každý prodejce přivezl vlastní stánek, byla nejrušivějším elementem. Jako nešťastnou volbou a zároveň možností jak ušetřit, se ukázalo vystoupení šermířské skupiny.

 

Obě vystoupení, jedno v poledna a druhé o hodinu později, trvající vždy přibližně 15 minut nepostrádala náboj ani zábavnost, ale jejich zařazení do doby oběda a v kombinaci s tím, že  se na náměstí nevyskytoval žádný stánek s občerstvením, způsobilo, že vtipným kouskům šermířů přihlížela jen hrstka (zhruba 9) dětí a čtyři dospělí rodiče. Investovaná částka 15 tisíc korun do této skupiny, tak dle mého nesplnina svá očekávání a mohla by být příště, pokud teda nějaké příště bude, investována třeba do pronájmu jednotných dřevěných stánků. Při ceně pronájmu 500 Kč za stánek a den (viz odkaz výše), by tu mohlo stát stánků třicet.

Musíme věřit, že se do toho obec příště více opře a jarmark ve Skalici bude stát za to navštívit.

Autor článku: Jakub Hlavatý