Po zdařilé rekonstrukci bývalé kampeličky č.p. 71 na náměstí ve Stříbrné Skalici se pomalu naplňuje účel její opravy. Po otevření přestěhované knihovny v září roku 2013 – více zde, by zde v krátké době (začátkem května), i kvůli splnění podmínek dotace – více zde, mělo dojít k zahájení fungovaní stříbrnoskalického infocentra.

Za tímto účelem vyhlásila obec výběrové řízení na místo:

pracovník (pracovnice) pro potřeby nově vzniklého multifunkčního centra volnočasových aktivit (infocentrum, knihovna, spolková činnost a galerie) s místem výkonu práce ve Stříbrné Skalici, Na Městečku 71 – více zde.

Je však otázkou, jaké zájemce, případně kolik, osloví zveřejněné požadavky obce na kvalifikaci tohoto pracovníka společně s nabídnutými platovými podmínkami (8.500 Kč při 40 hodinách týdně, z toho 8 o víkendu). Nejzazším termínem pro podání přihlášky do výběrového řízení je čtvrtek 24.4.2014 do 11:00 s nástupem od 1. května.


Požadavky na uchazeče:

  • ukončené středoškolské vzdělání maturitou (přednost mají uchazeči se vzděláním nebo praxí v oblasti cestovního ruchu), výhodou je znalost němčiny, angličtiny (případně jiného světového jazyka), znalost práce s PC (internet, MS Office, práce s informacemi), morální bezúhonnost,
  • všeobecný přehled a znalost dané turistické oblasti,
  • zajišťování kulturních a společenských akcí, sportu a mimoškolní činnosti, organizace chodu multifunkčního centra,
  • komunikativnost, příjemné vystupování, samostatnost, schopnost zvládat stresové situace, časová flexibilita, schopnost spolupráce v kolektivu pracovníků.

Věřím, že se obci podaří najít schopného, finančně nenáročného či nezávislého člověka, který se zapojí do zviditelňování (přednášky, koncerty, výstavy, tiskoviny apod.) nášeho stříbrnoskalického regionu a naplní tak naše očekávání spojená s otevřením nového multifunkčního zařízení.

 Jakub Hlavatý