Komunální volby 2014 ve Stříbrné Skalici

Letošní komunální volby na stříbrnoskalicku (Stříbrná Skalice s místními částmi Hradové Střimelice, Kostelní Střimelice a Hradec) ještě ani nezačaly a už můžeme s klidem říci, že jsou prohrou komunitního a kulturně společenského rozvoje obce. Inu: Jaký pán, takový kmán.

Po více jak deseti letech půtek a neskrývaného nepřátelství mezi starostovým křídlem (Jiří Procházka) a opozičními uskupeními lidí z řad sokola (Jiřina Neubauerová) a stříbrnoskalického občanského sdružení (Miloslav Podlešák) vše vyvrcholilo neúčastí opozice v letošních volbách. Na jejich místo se tak derou „nesmrtelní“ komunisti a normální člověk tápe. Starosta nebo komunisti!

Pravdou je, že se obci poslední dobou zásluhou místostarosty Zbyška Zelíka podařilo získat dotace na vše co si usmyslela (rekonstrukce základní a mateřské školy, zdravotního střediska, dokončení odkanalizování obce atd.) a to vše bez neuváženého zadlužování. Avšak v obci, kde se kromě každoročního koncertu Olympicu a akcí organizovaných místními spolky nekonají ani tak samozřejmé akce, které jsme pak nuceni navštěvovat v okolních obcích, jako je dětský den, máje, adventní koncerty a pod. Vyjádřeno jednoduše třemi slovy: chcípnul tu pes.

Následující anketou bych proto chtěl zjistit, jakou volbu v blížících se komunálkách preferujete. Anketa – Komunální volby 2014 – Stříbrná Skalice.

anketa-komunalni-volby-stribrna-skalice