Pohádkový Hradec 2016

Spolek Život v Hradci a okolí pro Vás

na sobotu 11. 6. 2016 od 15.00

pohadkovy-les-f01v Hradci u Stříbrné Skalice (mapa) připravuje již 6. ročník pohádkového putování. logo2015V obci a blízkém lese bude na trase dlouhé zhruba 2 km rozmístěno okolo dvaceti stanovišť s bezmála třiceti pohádkovými bytostmi.

Akce začíná na plácku Zahrada Hradec v centru obce a prvním stanovištěm je opět vodník u hradeckého rybníčku. Pak už cesta pokračuje lesem s bytostmi, u kterých budete plnit úkoly a okružní cestou se dostanete zpět na začátek. Po příjemné procházce na vás čeká drobné občerstvení, loutkové představení, hasičská pěna a projížďka na koních.

Letošní příběh Pohádkového Hradce:

Milé děti,

neuvěříte, co se nám v pohádkovém Hradci stalo!!!

Náš hodný čaroděj, který do naší kouzelné vesničky přesídlil ze země EZ, na jaře tuze ochořel. Už, už to vypadalo, že o něho i jeho kouzla přijdeme, když tu, hradeckého léčitele dr.Raka, napadla spásná myšlenka. Vyléčit milého čaroděje bahenní koupelí v místním rybníčku. Vodník souhlasil, tak jednoho rána nechal doktor čaroděje ze země EZ přenést pohádkovými bytostmi na břeh hradeckého rybníčka. Rozhodl se ho léčit osvědčeným receptem při léčbě horeček a střevních neduhů, který okoukal od maminky dr.Rakové, kdy hodíte maroda do rybníka po zádech. Tak i učinili. Ale…!?

Milý čaroděj byl sice v tu ránu čilý a zdravý jak řípa, ale do té doby roztomile kuňkající hradecké žabičky tuze se zalekly jeho hromového řevu a rozutekly se po lese. Pohádkové bytosti je okamžitě vyrazily zachraňovat. Jelikož je ale žabiček příliš, potřebují od vás, abyste jim je pomohli přinést zpátky do Hradce dr.Rakovi. Ten je po lékařském ošetření vrátí zpátky do hradeckého rybníčku.

Pěknou cestu.

pohadkovy-hradec-banner-v