Nostalgické jízdy historickým vlakem do Posázaví a do Podblanicka v roce 2018

Nostalgické jízdy historickým vlakem do Posázaví a do Podblanicka v roce 2018

Termín Název akce Trasa vlaku
26. května FERDINAND

Zahájení sezony v Lešanech,Pivovar Ferdinand, Para ZOO Vlašim

Parní vlak v trase Praha Braník – Jílové u Prahy – Čerčany -– Benešov u Prahy—Postupice-Vlašim
23. června POSÁZAVSKÉ LINKY

Sázavský klášter

Parní vlak v trase Praha Braník – Týnec nad Sázavou – Čerčany – Sázava   /  Sázava  –  Ledečko
7. července POSÁZAVSKÉ LINKY

Sázavská pouť

Parní vlak  v trase Praha Braník – Týnec nad Sázavou – Čerčany – Sázava 
18. srpna POSÁZAVSKÉ LINKY

Kácovská pouť

Parní vlak  v trase  Praha Braník – Praha hl.n.-Praha- Libeň- Říčany – Čerčany – Sázava  – Kácov  /  Kácov – Čerčany – Pha Hostivař – Pha Vršovice
1. září FERDINAND

Tankový den v Lešanech,Pivovar Ferdinand, Para ZOO Vlašim

Parní vlak v trase Praha Braník –Vrané n./Vlt.-Krhanice-Týnec n./S. – Čerčany – Benešov u Prahy – Postupice (zámek Jemniště)- Vlašim

Co lze zažít pří vyjížďce historickým vlakem

Všechny výlety parním vlakem směřují České dráhy za významnými památkami, kulturními akcemi, slavnostmi a zajímavými událostmi. Oblíbenou akcí v květnu je jízda do Podblanicka až do Vlašimi, kde kromě ParaZOO lze také navštívit zámek Jemniště (nádraží Postupice) Pro mnohé však bude zajímavější návštěva pivovaru Ferdinand v Benešově.  

Začátkem léta a o prázdninách lze naplánovat jízdu do Posázaví. Neopakovatelné scenérie řeky Sázavy nebo návštěva památek určitě stojí za to. Z nejznámějších lze jmenovat Týnecký hrad, Sázavský klášter nebo hrad Český Šternberk. Děti zaujme určitě vyhlášená Sázavská nebo Kácovská pouť. Tu Kácovskou lze obohatit návštěvou pivovarské hospody, kde si mohou milovníci zlatavého moku a dobrého jídla opět přijít na své.

Svézt se parním vlakem znamená ponořit se do doby první poloviny 20.století, kdy parní trakce byla na výslunní a zajišťovala největší podíl jak osobní, tak nákladní přepravy. Dnes je to jen ukázka, jak naši předkové dokázali ovládat, tak krásné stroje s obrovskou sílou. Vozy tzv. Rybáky, ve kterých se můžete svézt jezdily ve 40-50 letech minulého století.

Je z čeho vybírat, tak přijďte si zakoupit jízdenky do předprodeje na některou z vyjmenovaných akcí dopravce České dráhy, a.s. Jízdenky a rezervace místa se prodávají v Praze na Masarykově nádraží v mezinárodní pokladně a v osobní pokladně Praha Braník měsíc před akcí.

Podrobnější informace : www.cd.cz