Letošní komunální volby na Stříbrnoskalicku budou zajímavé

Již jen týden zbývá sdružením nezávislých kandidátů na to, aby podala své kandidátní listiny registračnímu úřadu a mohla se tak zúčastnit letošních komunálních voleb. Ty proběhnou 5. a 6. října 2018.

Dvě nová volební uskupení pro letošní komunální volby

Letos to vypadá, že se můžeme těšit na poměrně nesmlouvavé předvolební klání, ve kterém se o hlasy stříbrnoskalických občanů utkají pravděpodobně tři volební uskupení. Stávajícímu „establishmentu“ vedenému pány Procházkou a Zelíkem, se chtějí postavit dvě nová uskupení. První, Vize pro Skalicko, skládající se především z mladých aktivních lidí z celého Stříbrnoskalicka, má již kandidátku hotovou a pilně pracuje na svém programu, druhé, pod vedením pánů Valenty a Havlíka, teprve vzniká.

Jiří Procházka – starosta obce Stříbrná Skalice

Touha Jiřího Procházky a Zbyška Zelíka zůstat ve vedení obce je veliká. V následujících letech se bude řešit nový územní plán a dotyční mají enormní zájem být u rozhodování o jeho podobě. Zbyšek Zelík jistě spoustu skalických zklamal. Po minulých volbách, kdy získal nejvíce preferenčních hlasů (psal jsem zde), a i tak přenechal místo starosty Jiřímu Procházkovi, prohlašoval, že do příštích voleb půjde s vlastním uskupením. Není tomu tak a on ruku v ruce s Jirkou táhne do obhajoby minulého vítězství.

Údajně se voleb nezúčastní komunisté, což lze jedině kvitovat, ani hasiči, kteří kandidaturu zvažovali.

Vize pro Skalicko

Nové uskupení Vize pro Skalicko má potenciál způsob řízení obce nastolený Jiřím Procházkou změnit a bude záležet jen na občanech, dají-li v letošních volbách novým nápadům a vizím šanci.

Stříbrnoskalicko si změnu zaslouží.

O dalším dění ohledně voleb Vás budu informovat.

Napsat komentář