Vyberte možnost Stránka

Skalické noviny najdete na internetu

Skalické noviny najdete na internetu

První číslo skalického obecního zpravodaje Skalických novin vyšlo počátkem února (PDF verze zde). Dávali jsme ho dohromady s redaktorkou Martinou Studzinskou již od prosince a díky četným přispěvatelům vrostl plánovaný obsah z 20 na 32 stran. I tento projekt, jako převážná část podobných ze země vydupaných, se nevyhnul porodním bolestem v podobě nabídek předraženého tisku či finančně náročného grafika.

Po usilovném pátrání a poptávání se mi však nakonec podařilo sehnat myslím jedny z nejnižších cen na trhu. I přesto druhé číslo pravděpodobně nevyjde.

O problémech ve vedení obce, které za ukončením vydávaní zpravodaje stojí, se zde nebudu zevrubně rozepisovat. Již toho bylo napsáno dost, ať si každý informace přebere sám. Více v článcích: Změny na skalickém úřadě aneb doplnění neúplného zápisu ze zastupitelstva obce, Skalické noviny mají svojí webovou podobu a Místostarostové odvoláni. Vize jde do opozice.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

Rozhodl jsem se proto uvést v život webovou podobu Skalických novin na adrese https://www.skalickenoviny.cz. 

Můžete si zde přečíst nejen články vydané v prvním čísle, ale i ty, které jsme měli připravené do druhého vydání. A další budou přibývat…


Nové příspěvky ve Skalických novinách


JEŠTĚ K ZÁPISU DO SKALICKÉ ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Dnem 30. dubna bylo ukončeno přijímací řízení do skalické školy, v němž bylo přijato celkem 19 prvňáčků včetně 6 žáčků v takzvaném domácím vzdělávání, což v naší škole dosud nebylo úplně běžné. O co se tedy přesně jedná? Domácí vzdělávání…více


ROZHOVOR S EKOLOGEM PETREM COUBALEM

Pan Petr Coubal k nám do skalické školy přijel před rokem, aby našim žákům přiblížil život v deštných pralesích Indonésie a na ostrovech v Indickém oceánu. Loni na podzim uspořádal pro zájemce z řad skalických občanů také zajímavou přednášku o projektu Největší ekosystémy planety…více


ZÁPIS DO SKALICKÉ ŠKOLY

Ve středu 3.4. a 21.4. proběhl ve skalické škole zápis do první třídy. V prvním termínu se dostavilo deset budoucích školáčků, ve druhém dva (zápis  ještě neskončil, rodiče mají možnost přihlásit dítě do konce dubna). Děti si prošly pohádkou O…více


I LETOS SE NAŠE ŠKOLA ZAPOJILA DO AKCE ČISTÁ ŘEKA SÁZAVA 2019

Navzdory citelnému ochlazení jsme se v pátek sešli před skalickou školou, rozdělili si trička, rukavice, pytle a vyrazili do terénu. Nejmenší školáci vysbírali skládky na vrchu Čapíku jako každý půlrok. S těžkými nálezy nám pomáhali čtyři kluci z devítky, ostatní…více


KOSTEL SV. JANA NEPOMUCKÉHO VE STŘÍBRNÉ SKALICI

Kostel, vystavěný díky skalickým občanům toužícím po Božím domě v centru městečka, se nachází na malebném návrší v místě bývalého hradu skalického. Tento hrad byl dobyt roku 1402 Zikmundovými vojsky. Zasvěcení Kostel byl dostavěn v roce 1733 (sbírka na stavbu…více

O autorovi

Jakub Hlavatý

občan Hradce u Stříbrné Skalice; e-mail: kubahlavaty@gmail.com, tel.: 724 131 332

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Karma

Nadcházející události

Rubriky