Velká rekonstrukce Černokostelecké ulice v Říčanech začne nejdříve v roce 2020

Velkou rekonstrukci říčanské Černokostelecké ulice připravuje Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD).

Důvodem je havarijní stav kanalizace pod povrchem. Průsaky z trubek způsobují propady vozovky. Rekonstrukce je plánována na více let, aby nedošlo k totálnímu dopravnímu kolapsu města a dlouhodobému omezení obchodníků.

Průběh prací

  1. V prvním roce by se měl opravovat úsek od Olivovny po křižovatku u nemocnice (ulice Smiřických).
  2. V další sezóně by se měl opravit úsek od nemocnice po club Ballagio.
  3. Poslední etapa by měla zahrnovat křížení s Říčanskou II/101 a rekonstrukci mostu přes tuto komunikaci.

Práce by měly každý rok trvat přibližně čtyři měsíce včetně letních prázdnin. Opravovaný úsek bude vždy zcela uzavřen, přístupy k nemovitostem i do okolních ulic budou zajištěny. Rekonstrukce bude probíhat v celé šíři vozovky z důvodu řešení inženýrských sítí, co nejvyšší kvality nových povrchů, ale též kvůli bezpečnosti a výraznému zkrácení doby výstavby a uzavírky.

Otázky

Plánovaná rekonstrukce hlavního tahu z Černokostelecka a Stříbrnoskalicka na Prahu se zákonitě dotkne více obyvatel z těchto oblastí, než samotných Říčaňáků. Již teď se v ranní špičce, která se v poslední době posunula již před sedmou hodinu, na příjezdu do Říčan tvoří kolony. Nechci ani domýšlet, jaké zpoždění budeme při cestě do práce či do školy nabírat po zahájení rekonstrukce.

V současnosti řada z nás, cestujících příměstskou hromadnou dopravou, využívá, kvůli kolonám před Uhříněvsí, možnost přestoupit v Říčanech na vlak. Budeme proto s netrpělivostí sledovat, kudy budou vedeny objízdné trasy, protože rekonstruované úseky budou vždy v obou směrech uzavřené.

Aby toho nebylo málo, obyvatele Stříbrné Skalice příští rok pravděpodobně čeká ještě rekonstrukce hlavní silnice procházející celou obcí. Tento „průtah“ obcí měl začít již letos, ale Středočeský kraj, investor stavby, na něj neobdržel finance. Více o průtahu se můžete dozvědět v článku Průtah obcí Stříbrná Skalice.

zdroj: David Michalička, Říčanský kurýr 8/2019

Napsat komentář