Připravujeme cyklus přednášek na konec léta a začátek podzimu

Výpravou do ptačího světaInformačním centru ve Stříbrné Skalici v pátek 23. srpna bude zahájen cyklus přednášek, kterým bychom chtěli navázat na někdejší vycházky věnované historii Stříbrnoskalicka. Jak je již z názvu té první patrné, nebudou plánované přednášky zaměřeny pouze historii.

Září

Ve čtvrtek 12. září se od 17.00 v Základní škole ve Stříbrné Skalici uskuteční přednáška V. Regináčové Onkologické onemocnění – Prevence a léčba.

V pátek 20. září se od 18.00 v Informačním centru ve Stříbrné Skalici uskuteční přednáška Věrky Drozdové věnovaná Íránu, kde prožila část dětství, a dokonce o něm v roce 2007 napsala knihu Írán aneb cesta do mého pravěku (více o autorce zde).

Říjen

V rámci Mezinárodního dne archeologie 2019 připravujeme s Jiřím Bernatem, pracovníkem Ústavu archeologické památkové péče středních Čech, přednášku s vycházkou věnovanou hrnčířství ve Stříbrné Skalici. Ta by se měla uskutečnit 19. října. Místo a čas bude ještě upřesněn.

Listopad

bývalá škola čp. 52 v Kostelních Střimelicích

Martinské posvícení v Kostelních Střimelicích bychom chtěli, stejně jako se nám to podařilo minulý rok přednáškou o historii Kostelních Střimelic, obohatit přednáškou o nových archeologických nálezech u mlýna Propast v Hradci.

Začít by měla v místní bývalé škole 16. listopadu ve 14.00. Večer pak bude následovat posvícenská zábava.

Termíny a časy přednášek se můžou samozřejmě ještě změnit.

 

Napsat komentář