Nebojte se křížkovat pouze jednotlivé kandidáty

Letošní volební souboj o vedení obce Stříbrná Skalice proti sobě svádí dva rivaly, kteří se před necelými čtyřmi lety takticky spojili, aby potopili sdružení nezávislých kandidátů Vizy pro Skalicko, které tehdy vyhrálo komunální volby.

Současný starosta Šmied, kandidující původně za Vizy, se krátce po volbách od lidí, kteří ho do funkce zvolili, odstřihl a s pomocí bývalého starosty Procházky a lídra nejslabšího uskupení Valenty získal kontrolu nad vedením obce a z pana Valenty udělal místostarostu. Již tehdy ale bylo zřejmé, že ega pánů Šmieda a Valenty nedovolí jejich nositelům dlouhodobější spolupráci.

Starosta Šmied podváděl

To se ukazuje i nyní před dalšími volbami, kdy starosta Šmied čelí ze strany pana Valenty obvinění z falšování podpisu při uzavírání smluv s firmou provádějící odkanalizování obce, při kterém může obec jednáním starosty přijít o miliony! Do věci se již vložila policie, která již starostův podvod začala prošetřovat. Je otázkou, co Šmieda k jeho jednání vedlo. Ve věci panuje i podezření, vznesené panem Procházkou, na možný starostův prospěch!

Výňatek ze zasedání zastupitelstva: „pan Procházka se ptá starosty, zda je pravda, že podepsal dodatek ke smlouvě o šest dní před schválením zastupitelstva. Starosta řekl, že smlouvu antidatoval a dodatek č. 2 podepsal dříve. Pan Procházka sdělil, že to je podvod a že doufá, že si uvědomuje, co to znamená. Že za slevu jednoho milionu vlastně odpustil této firmě pět milionů a že se z toho dá odvodit proč. Starosta se ptá, jak to myslí, na což pan Procházka odpovídá, že dnes se vše točí okolo peněz, tudíž si může domyslet, o co šlo.“

Pouze dvě strany v letošních komunálních volbách

Do letošních voleb jdou proti sobě pouze dvě uskupení výše zmíněných pánů a asi nejeden z vás řeší, kterého z těch dvou podpořit. Řešením je: ŽÁDNÉHO.

Komunální volby 2022 na Stříbrnoskalicku – kandidátky

Křížkujte!!!

Komunální volby jsou specifické tím, že v nich každý občan disponuje 13 hlasy a ty může udělit kandidátům napříč stranami. Podrobnosti jsem sepsal v článcích zde:

Jak správně volit v Komunálních volbách 2022

Komunální volby 2022 ve Stříbrné Skalici aneb šance na změnu umírá poslední…

Jsem přesvědčen, že se na jednotlivých kandidátkách nacházejí lidi, kteří by ve vedení obce byli prospěšnější než jejich lídři. Křížkováním se asi nedá docílit toho, aby se pan Šmied či Valenta do zastupitelstva nedostali, ale dá se dosáhnout oslabení pozic v jejich stranách, u Šmieda komunistické (více v článku Starosta Šmied kandiduje s komunisty!

Před osmi lety Zbyšek Zelík porazil Procházku, ale nevyužil toho

K tomu ostatně došlo i před osmi lety, kdy se to podařilo Zbyškovi Zelíkovi (více zde), který ale svůj volební úspěch tehdy nevyužil a nechal se uchlácholit slibem tehdejšího starosty Procházky, že ho „nechá starostovat“ po dalších volbách. K tomu však již nedošlo, protože volby vyhrál někdo jiný…

Vítězství Zbyška Zelíka ve volbách před 8 lety. Lídr Procházka se do zastupitelstva skoro nedostal!!!