Vítězství komunistů a nezávislých kandidátů v Komunálních volbách 2022 na Stříbrnoskalicku

Vítězství v letošních Komunálních volbách 2022 na Stříbrnoskalicku „utrpěli“ komunisti ve spojení s nezávislými kandidáty. Utrpěli proto, že v zastupitelstvu o 13 zastupitelích disponují pouze sedmi mandáty, což nemusí být vždy zárukou pohodlného vládnutí. Přesvědčila se o tom po minulých volbách Vize pro Skalicko, která disponovala stejnou většinou, ale stačilo, aby ji jeden z jejích zastupitelů zradil…

Výsledky voleb

Poražený

Poraženým ve volbách je jednoznačně lídr Patriotů pan Valenta, který nebýt dvou hlasů, spadl by z prvního až na poslední šesté místo zvolených ze své kandidátky. Ze všech třinácti kandidátů Patriotů skončil, co do počtu hlasů, až desátý.

Skokani voleb

Skokany se v letošních volbách díky voličům a jejich křížkování stali tři kandidáti, kterým se podařilo z nižších pozic vystoupat až do zastupitelských funkcí. Jednomu u KSČM+NK, Jiřímu Bernatovi a dvěma u Patriotů, Martině Studzinské a Václavovi Velebnému.

Nové zastupitelstvo

Bude zajímavé sledovat, jak si nové zastupitelstvo obce sedne, protože dosavadní starosta Šmied začíná s úplně novým týmem zastupitelů za Místní (KSČM+NK), narozdíl od Patriotů, kteří měli v dosavadním zastupitelstvu tři své členy.