Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Hrnčíři ve Stříbrné Skalici

19. října - 14:00 - 17:00

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ

Podzimní přednáška a vycházka za poznáním zaniklého stříbrnoskalického hrnčířství, zajišťovaná pro pořádající spolek Život v Hradci a okolí Jiřím Bernatem z Ústavu archeologické památkové péče středních Čech, proběhne v rámci Mezinárodního dne archeologie

v sobotu 19. října 2019 ve 14 hodin.

Místem konání přednášky se stane infocentrum č. p. 71 na náměstí ve Stříbrné Skalici. Hlavním tématem akce je sice bývalá místní hrnčířská výroba 19. a počátku 20. století, ale úvodní část bude také věnována keramice jako významné a většinou nejpočetnější složce souborů movitých nálezů z archeologických výzkumů. Přednášky se se svým příspěvkem zúčastní i Pavel Taibl z pražského oddělení NPÚ.

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Na přednášku s obrazovou prezentací naváže turisticky nenáročná komentovaná vycházka k místům některých bývalých hrnčířských dílen v obci. K vidění bude nejen malý výběr dochovaných výrobků ze závěrečného období místní produkce v industriálního období, ale také ukázky mnohem starších zlomků pravěké, středověké i novověké keramiky z archeologických nálezů ve Stříbrné Skalici.

Podrobnosti

Datum:
19. října
Čas:
14:00 - 17:00
Cena:
VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ
Rubrika Akce:
Štítky Akce:

Místo konání

Infocentrum ve Stříbrné Skalici
Na Městečku 71
Stříbrná Skalice,Středočeský kraj28167
+ Google Mapa
Telefon:
737 886 294
Webová stránka:
http://www.ic-stribrnaskalice.cz/

Pořadatelé

Život v Hradci a okolí – spolek
Vize pro Skalicko