Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Reggae festival v Louňovicích pod Blaníkem

9. srpna - 17:00 - 10. srpna - 23:30

320Kč

Right News Music Garden, open-air festival věnovaný reggae hudbě, se letos koná již desátým rokem, a sice 9. až 10. srpna 2019 v Louňovicích pod Blaníkem.

Dějištěm festivalu je již tradičně zahrada renesančního zámku, Louňovice č. p. 1. Předešlé čtyři ročníky již zahrnovaly páteční DUBový večer – hustě zahřívací kolo pro všechny, kdo se v pátek utrhnou z práce. Povedlo se, a proto i letos přijeďte už v pátek!

V tomto roce se uskuteční jubilejní ročník, a tak jsme se rozhodli pojmout jej nějak speciálně – a vymysleli jsme unikátní „ženskou edici“.

Vstupné

320,- / předprodej na oba dny

320,- / sobota (pouze) na místě

290,- / pátek (pouze) na místě

420,- / oba dny na místě


Předprodej běží na webu festivalu! http://rightnews.cz/

fb událost: https://www.facebook.com/events/565640773942623/

Program 

Line-up 2019 aneb kdo & kdy zahraje
[· Pátek 9. 8. 2019 ·]
Radio Rastafari Stage / Dub Colectiv Soundsystem

14.00 Máťa (Dub Colectiv)
16.00 MiR
17.30 Koudelka
19.00 Dasha Fyah
20.30 Moravanka
22.30 Dr.Locks
00.30 Jayah
02.30 Lioness Iva

·······························
[· Sobota 10. 8. 2019 ·]

Doprovodný program
10.00 Hatha Jóga s Vendy
11.00 Workshop Bosobotky
13.30 Rodinné divadlo
14.00 Módní přehlídka
16.30 Copánková dílna

Radio Rastafari Stage
12.00 Regenerátor
13.30 Mira2

Main Stage
15.30 Alžběta Kolečkářová
16.45 Yellow Sisters
18.00 Dagmar Voňková
19.45 EXT Band
21.30 Reggay
23.00 Asheema & Rising Spirits

Radio Rastafari Stage
00.00 Dj Oneheartman
02.00 Energy of Dub

Letošní line-up je opět sestavený z českých reggae kapel (sobota), nicméně v každé musí figurovat alespoň jedna žena. Páteční párty zase budou kralovat DJky a systémy s holkama.

PÁTEK 9. 8. 2019:

V DUBový pátek rozproudí atmosféru DJka Koudelka se svou women’s power selekcí, vzápětí nás rozhoupe DJka Moravanka (když všechno dobře půjde) a posléze selektorka JAYAH z Raggaultras Soundsystemu, kterou jsme na RNMG již slyšeli a uslyšíme rádi zas.

Za noci vlahé letní nechť uskuteční se jedinečná performance sestry TANDEGY a reggae-dubového zvukového mága AJARA, jejichž společný projekt již několik let spí a my doufáme, že ho ženská síla letos probudí! Připojte se k nám v této naději – ať je nás víc!

SOBOTA 10. 8. 2019:

Jelikož máme letos to jubileum, rozhodli jsme pozvat někoho se skutečně zvučným jménem. Někoho, kdo by zapadl do ženské koncepce. Ovšem současně tato kytarová legenda obsadila každoroční post mimožánru. Ale to nevadí, přijeďte třebas jen na ni stejně. Bude to magie, protože letos na RNMG vystoupí Dagmar Voňková.

Kromě Dáši vystoupí v sobotu věHLASné YELLOW SISTERS. Nechme se překvapit, jaký repertoár si připraví – zda zazní oblíbené hity pro nejmenší posluchače, či zda nás sestry zasáhnou svou ezoterickou ženskou message.

Další peckou budou bezesporu Reggay ze Zlína se zpěvačkou Adou Barbu, která pochází z Rumunska a vnáší do už tak hodně energického projevu další rozměr.

Další slavné ženské jméno zní Alžběta Kolečkářová, která se od svých televizních soutěžních začátků vypracovala na originální interpretku s kytarou a looperem – zvědavost nám nedá spát!

Návrat na stage RNMG slaví letos ExTBand, posílen další ženou, jíž je klávesistka Misha Shmak. Rovněž Rising Spirits vyslali své posly, respektive ambasadorku Asheemu s kytaristou Lukem a bubeníkem Bobem.

 Doprovodný program 

Na místě bude lokální čajovna „Pod moruší“, která má základnu v Benešově a kromě čajů bude nabízet také kávu a drobné občerstvení k čaji a kávě a současně poslouží jako infostánek Right News. Stejně jako vloni zde bude možné podpořit festival zakoupením originální čajové keramiky Tomáše Jambora, autorských tisků a plakátů od KoudelkyBIO konopné a propolisové masti atp.

Kromě této podpory proběhne i letos dražba originál obrazu od Koudelky, jehož reprodukce bude ještě před festivalem zveřejněna na webu http://rightnews.cz/.

Osvědčilo se loutkové divadlo pro děti v podání Rodinného divadla, takže letos přijede zas. Dále bude probíhat na nádvoří „Roztančený bazárek“ doplněný vtipnou módní přehlídkou jako v minulých letech. Výtěžek z přehlídky poputuje na podporu festivalu.

WORKSHOP afrických tanců v podání perkusivního oddílu ANEBOAFRO a jejich tanečnic zpříjemní sobotní dopoledne a kromě pestré podívané zajistí též aktivní účast a protažení údů po noci strávené ve stanu či po noci probdělé za poslechu DUBu.

BUCHTOVÝ a KOLÁČOVÝ crowdfunding

Po loňském „zeleninovém crowdfundingu“ je zde letos „buchtový a koláčový“. Slibujeme si od něj komunitní finanční podporu festivalu. Chcete se připojit a podpořit festival nad rámec běžného vstupného? Stačí upéci koláč, buchtu, bábovku nebo třeba perník a přivézt klidně v pekáči (vrátíme!) na festival. Na čajovně buchtu rozkrájíme a prodáme s drobným, leč nezanedbatelným ziskem. Nechceme se obohatit, ale nechceme na festivalu prodělat, a tohle je cesta – cesta komunitního financování „out of babylon“.

Parkování a kemp 

Parkování je zdarma před zámkem nebo jinde v obci. Kempování je zdarma u koupaliště. Koupaliště – přírodní a krásně čisté, napájené řekou Blanicí – je vzdálené asi 5 minut chůze od zahrady zámku; povedou k němu šipky/fáborky. Louňovice opravdu leží přímo pod Blaníkem – ideální program na dopolední výlet.

Celý areál je bezbariérový.

Podrobnosti

Zahájení:
9. srpna - 17:00
Ukončení:
10. srpna - 23:30
Cena:
320Kč
Rubrika Akce:
Štítky Akce:
Webová stránka:
https://www.facebook.com/events/565640773942623/

Místo konání

Louňovice pod Blaníkem
Zámek Louňovice pod Blaníkem
Louňovice pod Blaníkem,Česká republika
+ Google Mapa
Webová stránka:
http://www.reggae.cz/2018/07/right-news-music-garden-2018/