O spolku Život v Hradci a okolí

Spolek Život v Hradci a okolí založený v dubnu roku 2012 (tehdy jako občanské sdružení) vznikl z potřeby zaštítit v té době již probíhající aktivity, zaměřené na děti v obci, většinou naše.

Na první ročník dnes již tradičního Pohádkového Hradce dorazilo 60 dětí, na druhý 90 a letos 170 dětí. S rozšiřujícími se aktivitami začaly přicházet i nové nápady a my na konci roku 2012 začali připravovat jarní naučnou vycházku pro děti i dospělé po pravěkých lokalitách v okolí. Nebývalý úspěch (cca 120 účastníků) odstartoval tradici vycházek pořádaných vždy v půlročních cyklech jaro-podzim.

Mimo to jsme navázali spolupráci s občanským sdružením ve Stříbrné Skalici, s kterým jsme zorganizovali již několik komorních koncertů v románském kostelíku sv. Jakuba v Rovné a v současné době výstavu srovnávacích fotografií Proměny Stříbrnoskalicka v multifunkčním centru ve Stříbrné Skalici.

Do budoucna usilujeme o zkultivování obecního pozemku u zastávky v Hradci, kde bychom chtěli pořádat podzimní dýňové slavnosti, na kterých by se spolupodíleli rodiče s dětmi, kdy děti by soutěžily o největší vypěstovanou dýni (na tomto pozemku), spolu s rodiči by jí vyřezaly a vše by zakončila soutěž o libovolný dýňový pokrm.